Dnes jím jako Mexičan

Již posedmé se mohli žáci a učitelé České republiky seznámit v rámci programu Dnes jím jako s jednou z rozvojových zemí světa. Letos se poprvé projektu zúčastnili i žáci naší školy a poznávali život svých vrstevníků v zemi mayské a aztécké kultury – Mexiku. Zábavnou formou jim byly přiblíženy zajímavosti každodenního života Mexičanů se svými pozitivními (neskrývaná radost z každé prožité minuty) i negativními aspekty (chudoba, negramotnost a korupce elit).

Ve všech třídách proběhla práce s pracovními listy speciálně připravenými organizátorem projektu, které žáky různými aktivitami vedly k poznání Mexika. Žáci měli možnost zhlédnout několik videí, např. oslav Svátku mrtvých zařazeného na seznam kulturního dědictví UNESCO nebo tradičních mexických tanců s tanečnicemi v nádherných westernových kostýmech.

Originálním způsobem žáci poznali mexickou gastronomii. Sami si ve školní kuchyňce uvařili tradiční mexické jídlo. Chodbou pronikaly vůně quesadillas, rajčatové omáčky a banánového desertu. Žáci tak ochutnali stravu svých vrstevníků v Mexiku.

Written by